Sperm Donasyonu Sık Sorulan Sorular

2023 Sperm Donasyonu Fiyatı Nedir ? (Kıbrıs Sperm Donasyonu)

Sperm donasyonu veya Sperm nakli ücreti 3500 euro olup yapılan işleme göre değişiklik göstermektedir. Uçak bileti, konaklama bedeli ve tranfer ücerete dahil değildir. 2023 Sperm donasyonu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

 

Kıbrıs Sperm Donasyonu Başarı Oranı Nedir?

Sperm kalitesi iyi olduğundan dolayı anne adayının hormon değerleri , yaşı, yumurta kalitesi gebeliğin oluşmasında etkilidir. Sperm naklinde başarı oranı ortalama olarak %70 seviyesindedir.

 

Spermler Nereden Alınmaktadır?

Türkiye’de ve Kıbrıs’ta Sperm Bankası olmadığından, Sperm Donasyonu tedavisinde kullanılan spermler kayıtlı ve lisanslı Avrupa Sperm Bankalarından temin edilmektedir.

 

Sperm Bağışlayan Kişilere Hangi Testler Yapılıyor? Güvenilir Mi?

Alıcının kan grubuna ve fiziksel özelliklerine uygun, sağlık kontrollerinden geçmiş, döllenebilirliği kanıtlanmış en sağlıklı spermler alınmaktadır. Tüm sperm vericileri (Sperm Donörleri) enfeksiyon hastalıkları ve genetik hastalıklar açısından taranmaktadır.

Enfeksiyon Hastalıklar için; HIV, hepatit B ve C, sitomegalovirüs, sifiliz, klamidya gonoredir.

Genetik hastalıklar için; Karyotip analizi ve kistiik fibrosis taraması yapılmaktadır.

Akdeniz kökenlilerde talasemi, Yahudi kökenlilerde Tay-Sachs hastalığı için tarama yapılmaktadır.

Tedavinin güvenirliği ve gizliliği en üst düzeyde  sağlanmaktadır.

 

Bekarım, Sperm Bankasından Sperm Alıp Çocuk Sahibi Olabilir Miyim?

Erkek partneri olmayan, evlilik düşünmeyen fakat çocuk sahibi olmak isteyen  kadınlar sperm bankası aracılığı ile hamile kalabilir.

 

Sperm Bağışçısı İleride Ailemize Sorun Çıkarır Mı?

Sperm vericileri (Sperm donörleri) bağış yaparken kim için bağış yaptığını bilmemektedir. Dolayısıyla aileye herhangi bir sorun çıkarmayacaktır.