Yumurta Donasyonu Sık Sorulan Sorular

Yumurta Donasyonu Sik Sorulan Sorular

Kıbrıs Yumurta Donasyonu Fiyatı Nedir?

Kıbrıs yumurta donasyonu ücreti yapılan uygulamaya, kullanılan ilaçlara göre değişiklik göstermektedir. Buna ek olarak konaklama, uçak bilet masrafları da vardır. 2023 Yumurta Donasyonu fiyatlarını öğrenmek için iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Kıbrıs Yumurta Donasyonunda Bebek Kime Benzer?

Yumurta donasyonun’da bebeğin genetik özellikleri, yarısı baba adayından yarısı da yumurta sahibinden (donörden) bebeğe geçmektedir. Anne adayının bebekle genetik bağı olmamasına rağmen tedavi aşamasında donör seçimi yapılırken anne adayının fiziksel özelliklerine benzer donörler seçildiği için bebeğin fiziksel özellikleri anneye benzeyecektir.

 

Kıbrıs Yumurta Donasyonunda Bebek Anneden Gen Alır Mı?

Bilimsel olarak kanıtlanmasa da yumurta donasyonun’da bebek annenin belirli özelliklerini alabilir. Bu mucize, bebeğin 9 ay boyunca içinde yaşadığı amniyotik sıvı sayesinde mümkündür. Annenin RNA’sı hamilelik süresinde bebeğe geçtiği için yumurta nakli ile dünyaya gelen bebeğin kişisel özellikleri ve zevkleri annesine benzemektedir.

 

Kıbrıs’ta Yumurta Bağışlayan Kişiler (Donörler) Nasıl Seçilmektedir?

Yumurta bağışı yapan kadınlar 20-29 yaş aralığında, üniversite mezunu, genel sağlık durumları yerinde olan kişiler arasından seçilmektedir. Donör olarak seçilmiş kişiler, daha önceden sağlıklı çocuk dünyaya getirmiş, bol yumurta üreten, genç, doğurganlığı kanıtlanmış, kişiler olarak belirlenmektedir. Yumurta bağışçısı kadınların aile geçmişinde zekâ geriliği araştırılıp, psikolojik yönden sorunları olmamasına dikkat edilmektedir.

 

Paylaş
Facebook
Twitter X
LinkedIn
Email
İlgili Yazılar